Sprzęt

Zestaw słuchawkowy (słuchawki zintegrowane z mikrofonem)

Zestaw słuchawkowy (słuchawki zintegrowane z mikrofonem)

Jest to najpopularniejszy rodzaj sprzętu, najczęściej wykorzystywany przez domowych użytkowników. Zestaw taki podłączamy do karty dźwiękowej. Słuchawki zintegrowane z mikrofonem możemy zakupić już od ceny 15zl. Na rynku możemy spotkać również mikrofony wolnostojące, które mogą współpracować z słuchawkami. Używanie zwykłych głośników może powodować niepożądane sprzężenia.

Telefon USB/Słuchawka USB

Sprzęt ten przypomina wyglądem zwyczajny telefon. Posiada on standardową klawiaturę numeryczną, która ułatwia wykonywanie połączeń. Kabel łączący słuchawkę z komputerem PC jest zakończony wtyczką USB. Słuchawka nie wymaga od nas posiadania karty dźwiękowej, wymaga jednak zainstalowania odpowiednich sterowników. Krótko mówiąc słuchawka USB jest odpowiednikiem karty dźwiękowej, słuchawek, mikrofonu i kilkunastu przycisków. Koszt takiej słuchawki to minimum 40zl.

Telefon IP

Telefon IP

Telefon IP jest typem aparatu telefonicznego, który podłączamy bezpośrednio do Internetu. Posiada on wygląd zwykłego aparatu telefonicznego, z słuchawką, klawiaturą i niejednokrotnie też wyświetlaczem, który pozwala kontrolować czas rozmowy, dostępne środki pieniężne, a także identyfikuje rozmówcę. Często możemy go także podpiąć pod gniazdo analogowe i wykorzystywać jako standardowy telefon. Na rynku są modele, które rozróżniają typ połączenia przychodzącego i informują użytkowników o tym odpowiednim dzwonkiem. Telefon IP oferuje lepszą jakość transmisji dźwięku niż zestaw: słuchawki + mikrofon. Aby często jedyne gniazdo internetowe u użytkownika nie było blokowane, aparaty te są wyposażone w switcha, do którego możemy podpiąć komputer. Telefon IP możemy nabyć już od kwoty 250zl.

Bramka VoIP

Bramka VOIP umożliwia bezpośrednie podłączenie standardowego telefonu, beż użycia komputera PC. Warto podkreślić, że użytkownicy posiadający taki sprzęt mogą rozmawiać między sobą za darmo. Bramka VoIP posiada co najmniej 2 złącza - port z gniazdem RJ-11 (port FXS) - do podłączenia aparatu telefonicznego , oraz port WAN do podłączenia Internetu. Sprzęt ten zamienia sygnał analogowy i sygnały wybierania numeru na sygnały VoIP. Bramki Voip mogą oferować czasami inne dodatkowe funkcje takie jak: prezentacja numeru rozmówcy, obsługa faksów, możliwość zdefiniowania kilku dostawców usług VOIP, bądź wbudowany router, lub serwer. Ceny bramek VoIP wahają się najczęściej w granicach od 200zl do 600zl.

Adapter VoIP

Adapter VoIP

Adaptery VoIP są zwykle wyposażone w jedno, lub dwa gniazda RJ-45 (do połączenia Internetu i komputera PC) i jedno gniazdo RJ-11 (dla linii telefonicznej). Szczególnym typem adapterów są również niewielkiego rozmiaru przejściówki USB, które umożliwiają podłączenie analogowego aparatu telefonicznego do komputera. Średnia cena tego urządzenia to 250zl.

TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP